Choď na obsah Choď na menu
 


HC Topoľčany - HC Slovan - štvrtáci (2:3)

29. 10. 2009
24.10.2009

Kontakty získané na nedávnom turnaji v Trenčíne nám pomohli a bol dohodnutý termín priateľského zápasu s HC Topoľčany. Štvrtáci sa vybrali zbierať zápasové skúsenosti do mesta s hokejovou povesťou. Naši chlapci si však nepočínali vôbec zle a nakoniec sa im aj s trochou hokejového šťastia podarilo zvíťaziť.

 

HC Topoľčany - HC Slovan Bratislava 2:3 (2:1, 0:2)

 

Zostava bola v podstate jednoduchá - hrali všetci štvrtáci, ktorí mohli a chceli ísť, nižšie bude upresnená. V bráne Hoza a Jančár.

Hralo sa 2x 30min., s tým, že ak to časovo nebude celkom vychádzať, koniec zápasu sa "odstrihne". Všetci rodičia s napätím očakávali aký bude priebeh zápasu, čo sa týka  kvality hry na oboch stranách, ale tiež, čo sa týka rozhodcov, tvrdosti a disciplíny.

Zápas začal v trochu ospalom tempe na oboch stranách. Bezgólový stav vydržal necelé 4 minúty, a práve počas druhej hry najsilnejšieho topoľčianskeho 1. útoku (a nášho 1. útoku) sa domáci dostali do gólovej šance a Majo Jančár bol prekonaný. Objektívne treba povedať, že protivník pôsobil trochu zohratejším dojmom, viac sa mu kombinačne darilo a aj častejšie ohrozoval našu bránu. V čase 5:17 spravil Maťo Papaj na poste obrancu chybu, súper ho rýchlo obišiel a vznikla ďalšia gólová situácia. Jančárovi puk prekĺzol už-už pomedzi nohy a vyzeralo to na ďalší gól. Našťastie v poslednej chvíli puk zachytil pri sklze a ten neprešiel do brány. Dianie na ihrisku malo charakter presýpacích hodín a začalo pravidelné lietanie hore dolu, s tým, že tlak z našej strany bol o niečo slabší a vo väčšine prípadov sa jednalo o samostatné úniky. V siedmej minúte sme mali šancu vyrovnať pri úniku Rada Hanulu, ale ten, atakovaný obrancom, vystrelil tesne ponad ľavý roh topoľčianskej bránky a nepremenil. V deviatej minúte Laco Soós v samostatnom úniku takisto nepremenil, brankár domácich strelu chytil. Skóre sa zmenilo až pri ďalšom Lacovom nájazde, tentokrát situáciu zvládol na jednotku a bolo vyrovnané.

Zápas začal znovu od začiatku, HC Topoľčany sa snažili tlačiť, naši hráči bojovali v rámci svojich možností. Súper sa znovu ujal vedenia - Majo Jančár bol prekonaný. Nedarilo sa nám dostávať dostatočne často do nebezpečných situácií, Topoľčany nám kazili hru, chýbala kombinácia pri zakončení. V 27. minúte prepadol Marko Riš (na poste obrancu), protivník sa rútil na našu bránu, výborne zachránil Maťo Papaj. Do šatne sme odchádzali za stavu 2:1 pre súpera.

V druhej časti zápasu sme ďalej hrali svoju hru, častejšie sme sa dostávali pred bránu, ale stále chýbala poriadna koncovka. Hra sa mierne pritvrdila, chlapci boli nedočkaví a miestami nervózni. V čase 10:50 druhého polčasu bol Jojo Majský faulovaný pri mantineli v našom obrannom pásme a rozhodca odpískal trestné strieľanie. Jojo nakorčuľoval relatívne hlboko na pravú stranu, až to vyzeralo, že nebude úspešný, vzápatí však skúsene bez zaváhania strieľa k vzdialenej žŕďke. Je vyrovnané! Nálada stúpla, nádej na výhru ožila. Videli sme aj niekoľko slušnejších kombinácií, výsledok však neovplyvnili. V 13. minúte Rado Hanula fauloval súpera pri obrannom zákroku (išiel by však sám na našu bránu), Topoľčany získali šancu znovu sa ujať vedenia pri trestnom strieľaní. Paťo Hoza však skúsene vykryl priestor brány, stav zostal nezmenený. 14:51 Laco Soós prešiel polku ihriska, unikol súperovi a lišiacky prekonal brankára domácich podobným spôsobom ako Jojo, šupol to do ľavého rohu brány. Domáci mali ešte výhodu jedného trestného strieľania, gól však nepadol. Zápas bol kvôli časovému sklzu ukončený skôr - t.j. po 17.min. druhého polčasu.

Napriek tomu, že Topoľčany pôsobili mierne vyhratejším dojmom, naši chalani sa snažili hrať disciplinovane a mali viac hokejového šťastia. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že zápas aj oba tímy boli vyrovnané a lepšieho sparing partnera na priateľské zápasy si ani nemôžeme želať. Naši brankári zachytali výborne (Hoza vychytal shutout - objektívne však chytal kratšiu časť). Podľa informácií z kabíny, tréner pochválil tím, chlapci odohrali slušný zápas a podarilo sa im vyhrať. Uvidíme, ako dopadneme pri ďalšom spoločnom meraní síl, je možné, že to bude cca o tri týždne.

 

FOTO hľadajte v sekcii Fotoalbum

 

strely od nás: ??

strely na nás: ??

góly: Soós - 2x, Majský - 1x

asistencie: ??

tresty na našej strane: 2x (trestné strieľanie)

brankári: Hoza, Jančár

 

zostava: Astaloš, Drdan, Ďurica, Guťan, Herák, Hanula, Hoza, Chabreček, Jančár, Majský, Medžo, Papaj, Riš, Soós, Šalka, 

Škrabák, Vašek, Vavrušek, Ziman

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Violent blood press

(AArraftCeaft, 13. 10. 2018 19:41)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-ou-acheter/

Pinch Your Blood Burden Checked

(AArraftCeaft, 29. 9. 2018 13:15)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/le-generique-du-cialis/