Choď na obsah Choď na menu
 


Turnaj v Trenčíne (ŠHT4)

11. 10. 2009
11.10.2009

Začali sa zápasy štvrtákov. Predstavili sme sa na turnaji v Trenčíne. V prípade, že by sa robilo záverečné vyhodnotenie, boli by sme druhí. Hrali štvrtáci a jeden tretiak - Peťo Šándor, ktorý predviedol, že jeho nominácia bola zaslúžená.

Usporiadateľ určil, aby tímy A aj B boli zhruba rovnako silné, čo sa tréneri v zostavách aj pokúsili namiešať.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do zápasu so Skalicou sme nastúpili s entuziazmom a plní energie. Takmer ihneď od začiatku sme ich začali tlačiť a v podstate sme ich nepustili do žiadnej vážnejšej akcie. Naši dvaja brankári pokojne čakali, ale neprišli si na svoje zápasové vzrušenie, shutout bez väčšej práce dosiahli obaja. 

Pre ilustráciu, na strane A tímu vystrelili Skaličania na našu bránu za celý zápas iba dve strely!!! Do šatne sme išli v dobrej nálade a vysmiati. Rodičia ostatných tímov si šuškali o tom, že sme vraj povyberali deti z ostatných bratislavských klubov (HOBA, Ružinov atď.) a začali nás rešpektovať ako súpera, ktorého nebude vôbec jednoduché poraziť. Chlapci - gratulujeme !!!

 

SLOVAN - SKALICA

A

B

SPOLU

po 1. polčase

8:0

6:0

14:0

po 2. polčase

16:0

10:0

26:0

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po individuálnom a rýchlom obede chlapci nastúpili proti Topoľčanom, ktorí boli väčší a aj hokejovo vyzretejší ako prvý súper. Topoľčany však po prvom svojom zápase zmenili taktiku a rozhodli sa postaviť silný A tím a slabší B tím, o čom sa naši tréneri dozvedeli až po prvom polčase a prispôsobili do druhého polčasu aj naše zoskupenie (preto nemôžeme u nás hovoriť o A a B družstvách - po polčase už hral každý inak). Topoľčany začali veľmi tvrdo a razantne, čo im prinieslo už v prvých okamžikoch zápasu gólový náskok a viedli 2:0.

Na strane topoľčianskeho A tímu to bohužiaľ veľmi výrazne nezvládol rozhodca a netrestal razantne od začiatku každý jeden faul. Dôsledkom bolo, že sa hra namiesto hokeja sústredila na osobné vybavovanie účtov. Vybičované emócie narastali na strane hráčov, ale aj rodičov (začalo sa odplácať, nebola núdza o neférovú, škaredú a aj nebezpečnú hru). Rozhodcovia by mali vedieť, že žiadny z hráčov sa neprišiel zraniť, ale len si zahrať slušný hokej primeraný veku, úrovni hráčov a aj priestoru ihriska (ktoré už začína byť pre štvrtákov malé) a podmieniť tomuto svoje rozhodovanie a nepripustiť žiadne náznaky tvrdých faulov (samozrejme na obidvoch stranách). To sa v tomto zápase nestalo, rozhodca bol slabý a zlý, nevhodný na takýto zápas. Všetci sme tŕpli, kedy sa niečo vážnejšie stane. Boli sme svedkami dvoch veľmi hnusných zákrokov na hranici zranenia voči našim hráčom (Vavrušek, Hanula) a jednému proti súperovi. Zápas skončil práve včas. Nebyť zlého rozhodcu, mohol to byť veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Uhrali sme remízu:

 

SLOVAN - TOPOĽČANY

SPOLU

po 2. polčase

6:6

Po zápase všetky emócie na oboch stranách opadli, napätie sa vysvetlilo na všetkých úrovniach a Topoľčany nás pozvali, aby sme hrávali proti nim pravidelne prípravné stretnutia.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Súperom, na ktorého sme sa sústredili, bola Dukla Trenčín. Snažili sme sa hrať vyrovnaný hokej, ale je treba si otvorene priznať, že v určitých činnostiach (minimálne je to - spracovanie puku a jeho rýchla prihrávka, či strela, resp. strela bez dlhšej prípravy) máme proti súperovi stále čo doháňať. Treba spomenúť dvoch veľmi šikovných a vyhratých hráčov z Trenčína, ktorí spôsobovali našim poriadne problémy, krásne kombinovali a bolo veľmi zložité ich ustriehnuť  - Minárik s číslom 10 a Okuliar s číslom 77.

Tentokrát sa nám vyhrať nepodarilo. Trenčín mal pred zápasom o dosť dlhšiu pauzu, boli oddýchnutí a v pohode. Naši v nepohode po emotívnom a drsnom stretnutí s Topoľčanmi a 15min. pauze na rolbu. Napriek tomu chlapci bojovali a snažili sa plniť taktické pokyny trénerov (tím A po prvom polčase prehrával 3:1, čo je vzhľadom na reputáciu súpera a minuloročné zápasy slušný pol-výsledok). Uvidíme, keď sa stretneme nabudúce....

 

 

TRENČÍN - SLOVAN

A

B

SPOLU

po 1. polčase

3:1

6:1

9:2

po 2. polčase

9:3

10:3

19:6

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.